Aydınlı öğretmen ve oğlu, dünyanın en uzun bisiklet yolunda yardım malzemelerini taşıdı

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Çavdar’da ilkokul öğretmeni olarak görev yapan Hasan Cüneyt Bozkurt, oğlu Yaman Efe Bozkurt ile “Dünyanın En Uzun Kesintisiz Bisiklet Yolu: Yardım Köprüsü” projesine imza attı.

Baba ve oğlu Hatay’ın Arsuz ve Samandağ ilçeleri arasındaki “Dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolu”nu, 200 kilogram yük taşıyabilen römorklu bisikletleriyle aştılar. Söke’de toplanan yardım malzemelerini, Söke’nin Çavdar Ferit Çavuş İlkokulu’nun kardeş okulu Hatay Ulubatlı Hasan Ortaokulu’na ulaştırdılar.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren ve aynı zamanda yazar olan eğitimci Hasan Cüneyt Bozkurt, “Ben ve oğlum 25 kilometrelik dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu tamamlayarak Hatay Ulubatlı Hasan Ortaokulu’na yardım malzemelerini ulaştırdık. Dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu görmenizi isterim. Yol boyunca internet ve yerleşim yeri yok. Herhangi bir tesis, plaj işletmesi, bakkal yok. Deprem nedeniyle dağlardan kopan kayalar yolun bazı bölümlerini kapatmış, kesintisizlik biraz sekteye uğramış. Sıcak ve nem gibi iklim şartlarını da eklersek biraz zorlu bir yolculuk oldu. Mesafe kısa gibi görünse de 200 kilogram yükle o yolu tamamlamak sabır istiyor. Oğlumu özellikle kutlamak istiyorum. 10 yaşındaki bir çocuğun yürüyerek bile o şartlarda o yolu tamamlaması kolay bir şey değil. Samandağ ve Arsuz belediyelerine bisikletli yaşamı destekleri için teşekkür ediyorum. Ek olarak bizi çocuklarla tanıştırıp projemizi anlatan Ulubatlı Hasan Ortaokulu öğretmen ve idarecilerine teşekkür ederim. Emanetleri iki sefer yaparak adresine ulaştırdık. Ayrıca kampanya çağrımıza ses veren Sökeli yardımseverlere, projemi destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ederim” dedi.

Bozkurt ayrıca böyle bir projeyi oğlu ile gerçekleştirmiş olmanın kendisi için ayrı bir gurur ve mutluluk olduğunu ifade etti. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x