Dünyanın En Hızlı Büyüyen Uygulaması Değişti: Ne TikTok, Ne Instagram!

Dünyanın en hızlı ‘en büyük kitlelere’ ulaşan uygulaması bir kez daha değişti. Herkesin telefonunda yer alan uygulamalar, şaşırtıcı şekilde bu listelerde yer alamazken, yeni lider herkesi şaşırttı.

Milyarlarca insanın günlük yaşantısındaki en önemli parçalardan biri olan telefonlar, belki de dünyanın en büyük ve en özgür pazarını sağlıyor. Sürekli gelişen ve değişen teknoloji sayesinde insanların istek ve ihtiyaçlarına çözümler aranıyor. Bu kimi zaman eğlenceli bir sosyal medya, kimi zamansa son derece akıllı bir yapay zeka oluyor.

Listenin başına yapay zeka yerleşti!

Lansmanı Ocak ayında gerçekleştirilen ve o günden beri herkesin favorisi olan ChatGPT, tahminlerden daha hızlı büyüdü. Sadece iki ayda dünyanın en hızlı 100 milyon kullanıcıya ulaşan uygulaması ünvanını ele geçiren ChatGPT, TikTok ve Instagram gibi çok popüler uygulamalara adeta fark attı.

TikTok 9 ay, Instagram 2 yıl sonra 100 milyon kişiye ulaştı.

Dünyanın en hızlı 100 milyon kullanıcılı uygulaması olan ve büyümeye devam eden yapay zeka uygulaması ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen çok değerli bir asistan diyebiliriz. Nitekim ChatGPT kullanıcı için metin yazabiliyor, şakalar yapıp sorular cevaplayabiliyor. Yine OpenAI tarafından geliştirilen Dall-E ise metinleri görsellere dönüştürebiliyor.

100 milyon kullanıcı, 590 milyon ziyaret…

Yapabildikleri ile herkesi korkutsa da şu etapta zararsız gözüken ChatGPT, 100 milyon tekil kullanıcının yanı sıra 590 milyon kez tıklandı. 

Peki siz yapay zeka ile ilgili neler düşünüyorsunuz? ChatGPT’nin yapabildikleri, ileride korkmamız gerektiğini mi gösteriyor? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir