İki bacağını kaybeden Gazzeli kızın sözleri yürek dağladı: Gelecek diye bir şey yok, protez bacaklar istemiyorum

1 aydır Gazze‘de katliam yapan İsrail, 9 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine, çok daha fazlasının ise yaralanmasına neden oldu. Saldırılarda yaralanan 13 yaşındaki Layan el-Baz’ın ise bacakları kesilmiş. Aldığı ağrı kesicilerin etkisi geçince acı içinde ağlayan küçük kız, “Takma bacak istemiyorum. Benim geleceğim bitti.” diyor.

10 BİNE YAKIN MASUM CAN VERDİ

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail‘e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı operasyon başlatmıştı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı. Okulları, evleri, camileri bombalayan İsrail sivillerin sığındığı hastaneleri de vurup 10 bine yakın insanı katletmişti. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında Gazze’de ölen ve yaralananların büyük çoğunluğunun çocuk olduğunu duyurmuştu.

“ARKADAŞLARIM YÜRÜRKEN BEN NASIL OKULA DÖNECEĞİM?”

13 yaşındaki Layan el-Baz ise saldırılardan yaralı kurtulanlardan. İsrail’in Gazze’ye düzenlediği aralıksız saldırılarından birinin sonucu bacakları kesilmiş. Aldığı ağrı kesicilerin etkisi geçince acı içinde ağlayan küçük kız, “Takma bacak istemiyorum. Bacaklarımı geri koymalarını istiyorum, bunu yapabilirler” diyor. EuroNews’in ulaştığı ve yüzü ile kolları yaralarla dolu olan Layan’ın “Arkadaşlarım yürürken ben okula nasıl döneceğim?” sorusu ise yürek dağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x