‘İş insanı Can Atay eşini iple boğdu’ iddiasında bilirkişi raporu açıklandı

Boşanma aşamasındaki eşi Polen Atay’ı iple boğarak öldürmeye çalıştığı iddiasıyla iş adamı Can Atay’ın yargılandığı davada bilirkişi raporu mahkemeye sunuldu. Bilirkişi raporunda Polen Atay’ın boynundaki izlerin nedeninin tıbben ayrım yapılamadığı belirtildi.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Can Atay ile taraf avukatları geldi. Mahkemeye ara celsede bilirkişi raporu sunuldu. Raporda Polen Atay’ın özel hastanede 2020 yılında aldığı rapora yer verildi. Bilirkişi raporunda, boyun ön yüz sol yanda seçilebilen ve yere tam paralel olarak değerlendirilemeyen, boyun sağ ve sol yan ile ön yüz sağ yanda devamlılığı seçilemeyen, görünüm itibariyle bağ iziyle daha uyumlu olarak değerlendirilen izin mevcut olduğu anlatıldı.

Raporda, boyuna bağ tatbiki ile boğulma olaylarında değerlendirme yapılabilmesi için en azından boyunun her iki yanda izin devamlılığının olması gerektiği vurgulandı.

TIBBEN AYRIM YAPILMADI

Bilirkişi raporunda mevcut bulgular doğrultusunda kişide tanımlanan muayene bulguları ile boyun ön yüzdeki cilt lezyonunun boyuna bağ tatbikine bağlı olarak mı yoksa intihar orijinli ası eylemi sonucu mu olduğu hususunun tıbben ayrım yapılmadığı şeklinde değerlendirildiği belirtildi.

ATAY’DAN HAKSIZ KAZANÇ İDDİASI

Bilirkişi raporuna karşı savunma yapan Can Atay “Deliller ortadadır. Aleyhime hiçbir şey çıkmamıştır. Katılan taraf haksız menfaat elde etmeye çalışmak istemektedir. Raporun aleyhime olan kısımlarına katılmıyoruz” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, dosyaya gelen bilirkişi raporuna karşı savunma yapılması için süre vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x