Kılıçdaroğlu’nun “Sofra”ya benzettiği ittifak hayali 2023’te gerçek oluyor… Yok yok!

6’lı masanın, aday çıkarmayarak destek veren HDP’nin ve seçimlerin ikinci tura kalması halinde çok sayıda partinin destek vereceğini açıkladığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu parti liderliğine geldiğinden bu yana yerli ve milli olmayan, Türkiye düşmanlığı yapan cephelere mavi boncuk dağıttı. 

“BEN BU SAATTEN SONRA DEĞİŞMEM”

Batı’nın da desteğiyle ittifak kurmakta hiçbir ilke ve kırmızı çizgi tanımayan Kılıçdaroğlu “Bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir, sofra büyümek zorunda. Ben bu saatten sonra değişmem” sözleriyle Erdoğan karşıtı tüm odaklara mesaj vermişti.

İşte Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyada tekrar gündem olan o sözleri;

“OHAL KARARNAMELERİNE SON VERECEĞİZ”

Olağanüstü hal kararnamelerine son verileceğinin belirtildiği 6’lı masanın ortak mutabakat metinde, “OHAL süresini altı aydan iki aya düşüreceğiz” ifadeleri yer aldı.

“YPG’Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMEYİZ”

Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, “Teröre başvurmadığı sürece biz YPG’yi terör örgütü olarak görmeyiz. Kendi bulunduğu yerde kendisini, halkını savunan bir örgüt olarak görürüz” ifadelerini kullanmıştı.

“ONLAR BİZE Mİ SALDIRACAKLAR”

CHP lideri “Suriye’nin kuzeyindeki Amerikan varlığını ve oradaki silahlı güçleri YPG’yi nasıl desteklediğini biliyoruz. Güney sınırlarımızda yaşananları nasıl yorumluyorsunuz?” şeklindeki soruya, “Onlar bize mi saldıracaklar, hayır efendim” şeklinde cevap vermişti.

FETÖ KANALINDA “ERDOĞAN KAÇACAK” SÖZÜ

Kılıçdaroğlu 19 Mart 2014 tarihinde, STV Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu ile canlı yayında “Emin olun yurtdışına kaçmaktan başka bunun bir çaresi yoktur. Erdoğan için söylüyorum. Kaçsa da onu bu ülkeye getireceğiz. Kaçacaktır efendim. Yargılanacaktır. Bunun kurtuluşu yok.” demişti.

KAYYUM ATANAN FETÖ MEDYASINA ZİYARET

26 Ekim 2015’de de yine “özgür basın” sloganı CHP’nin dilindeydi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kayyum atanan BugünTv, KanalTürk, Bugün ve Millet gazetelerini ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu “Bir hukuk devletinde olmaması gereken uygulamalarla karşı karşıyayız. İnşallah bunlar son olur. Bu tür kararlar demokrasimize zarar veriyor. Ülkemizin saygınlığına zarar veriyor. Bir grubu düşman ilan etmek, onların üzerine acımasızca gitmek, hukuku karalamak bizim kabul edeceğimiz bir uygulama değil.” ifadeleri kullanmıştı.

“PKK’LILARA DHKP-C’LİLERE GİTTİK”

Kılıçdaroğlu PKK’yı ziyaret ettiğini belirterek, “Biz hapiste hasta yapan PKK’lılara da gittik DHKP-C’lilere de gittik.” dedi.

FETÖ’DEN GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILANLARA ALENİ DESTEK

Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Ağustos 2021 tarihinde “O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim” ifadelerini kullanarak KHK’lılara sahip çıkmıştı.

Bu açıklamasının akabinden 2 Eylül 2021 tarihini gösterdiğinde tekrar KHK’lıları gündemine alan CHP Genel Başkanı, “Ben söz verdim, hepsini görevlerine iade edeceğim” şeklinde konuşmuştu..

KHK’lılara her fırsatta destek sözü veren Kılıçdaroğlu, 18 Nisan 2022’de de “KHK ile insanlar görevlerinden atılmayacak. Onların haklarının tamamını teslim edeceğiz” demişti.

TERÖRİSTLERE “ARKADAŞ” DEDİ

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin PKK’lılarca katledilmesi sonrası Elçi’nin ailesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu teröristlere “Arkadaşlar” diye seslenmişti.

“ESAD ASKERLERİMİZİ KORUYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 33 askerimizin şehit edilmesinden sadece dakikalar önce”‘Esad’ın askerleri şu an İdlib’de Türk askerlerini koruyor” demişti.

“GÜLEN’E HAKSIZLIK YAPILDI”

FETÖ elebaşı Gülen’e haksızlık yapıldığını ima eden Kılıçdaroğlu, “Fetullah gülen’in kitapları korkudan yakılıyor. hiç doğru değil.” demişti.

“İSLAM DÜNYASINDAN KAYNAKLANAN TERÖR”

Kılıçdaroğlu İslam’ı terörle ilişkilendirerek “İslam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara sebep oldu. İslam dünyasının da oturup düşünmesi lazım.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir