Nihat Hatipoğlu’na sorulan soru sosyal medyada gündem oldu

Ramazan ayında iftar ve sahur programlarının vazgeçilmezi Nihat Hatipoğlu, bu sene de ekranlardan takipçileriyle buluşuyor. Bahsi geçen programlarda ünlü ilahiyatçıya gelen bazı sorular ise zaman zaman gündem oluyor. İşte o sorulardan biri, sahur programında gündeme geldi. Bir kadının Hatipoğlu’na sorduğu soru, sosyal medyada gündem olmayı başardı.

Nihat Hatipoğlu’na sorulan soru sosyal medyada gündem oldu

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun sahur programında sözü genç bir kadın aldı. Kadın ünlü ilahiyatçıya, “Sevip de sevilmemenin günahı nedir? Umut verip de yarı yolda bırakmanın günahı nedir?” şeklinde bir soru yöneltti. Bu soruyla beraber sosyal medyanın da gündemine oturan kadına tepkiler de vardı, komik yorumlarda bulunanlar da.

Nihat Hatipoğlu ise bu soruya şu şekilde yanıt verdi: “Kötü niyetle başlanmışsa umut verdiyse günahtır. Ama iyi niyetlidir bakar karakterde farklılıklar vardır senin yolun sana benimki bana diyorsa problem yok. İstismar etmek niyetiyle ise günahtır. Öyle ise uzak dur, gerçi ‘karpuz değil hocam içini göremiyorum’ diyeceksin… Ama bence bir görüşmede bile birkaç soruda insanların karakterini anlamakta zorlanmazsınız.”

Daha önümüzde uzun bir zaman dilimi olduğunu varsayacak olursak, hocaya daha pek çok enteresan sorunun geleceğini de öngörmek zor değil. Zira geçtiğimiz ramazan aylarında oyunda adam öldürmenin günah olup olmadığını soranları bile gördük. Umarız bu sene daha beterlerini görmeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir