SHIB İçin 5 Sıcak Gelişme: Büyük Listeleme Var!

Yaklaşık iki yıldır beklenen Shiba Inu’nun (SHIB) Katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium bu hafta kullanıcılara açılacak. Duyuru ekosistem tokenlerini çift haneli yükseltirken, bu 5 sıcak gelişme rallinin uzamasına yardımcı olabilir…

Shiba Inu ekibi Shibarium lansman haftasını resmi olarak onayladı

Sıcak bir gelişmede, Shiba ekibi merakla beklenen Shibarium Beta’nın bu hafta başlayacağını ve gerekli tüm detayları içeren Shibarium Belgelerinin önümüzdeki günlerde yayınlanacağını duyurdu. SHIB ekibine göre, Beta sürüme herkese açık olacak, bu da herkesin Shibarium’u geliştirip deneyebileceği anlamına geliyor.

Bu arada, Shiba Inu’nun lider geliştiricisi Shytoshi Kusama, topluluk üyelerine Shibarium beta aşamasında sunulan ürünleri satın ‘almamalarını’ tavsiye ediyor.

İki saat içinde 1.9 trilyon SHIB yakıldı

Shiba Inu yakma çabalarını destekleyen Shibarium öncesinde,  “Shiba Inu: Deployer 2” adlı Sözleşme Oluşturucusu sadece iki sat içinde 1.9 trilyon SHIB tokeni kalıcı olarak dolaşımdan kaldırdı. Mevcut SHIB fiyatı yaklaşık 21,000 dolar ölü cüzdana gönderildi.

Bu büyük yakıma rağmen, sözleşme cüzdanı hala 3.16 milyar dolar değerinde 288.34 milyar SHIB tutuyor. Bu da kısa sürede daha fazla token’in yakılabileceğini düşündürüyor.

Shiba Inu ekosistem kriptoları merkezi borsalarda yer bulmaya başladı

Önemli bir listeleme haberinde popüler merkezi kripto borsalarından Poloniex, Shiba Inu’nun yönetim tokeni Bone ShibaSwap’ı (BONE) listelediğini duyurdu. Duyuruya göre, BONE yatırıma işlemleri ve trade işlemleri bugün saat 13:00’da aktif hale getirildi.

Bir diğer listeleme haberinde Brezilya merkezli kripto para borsası NovaDAX, Bone ShibaSwap (BONE) al-sat işlemlerini başlayacağını duyurdu. Borsa, Bone ShibaSwap’nın yanında Synapse (SYN) ve GMX’i de (GMX) listeliyor.

Unstoppable Domains, Shiba Inu (SHIB) ödemelerini aktif hale getirdi

Web3 alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains, Shiba Inu’yu bir ödeme şekli olarak ekleyerek önemli bir hamle yaptı. Entegrasyon, Shiba Inu sahiplerinin Web3 alan adı satın almalarına ve SHIB adreslerini değiştirerek benzersiz, insanlar tarafından okunabilen bir Web3 kullanıcı adı oluşturmalarına olanak tanıyor.

Son gelişmeler

Yukarıdaki 5 sıcak gelişmenin dışında, Shiba bu hafta çeşitli konularda manşetlere taşındı. Kriptokoin.com olarak geçen yıl iflas eden şirketlerden Voyager’ın SHIB rezervlerini tüketmeye başladığına bu yazıda yer vermiştik. Diğer önemli gelişmeler şu şekilde:

  • Binance, elinde 78,5 trilyon SHIB ve 2,7 milyar XRP tuttuğunu ortaya çıkarmak için rezerv kanıtını güncelledi.
  • SHIB, Circle ve Coinbase’in USD’ye sabitlenmiş stablecoin’i USDC’yi geçerek Crypto.com’un rezervinde tutulan üçüncü en büyük kripto haline geldi. 453,59 milyon dolar değerindeki USDC varlıklarına kıyasla 677 milyon dolarlık mevcut değere sahip oldu.
  • Shiba Inu’nun bir IRL ortağı olan John Richmond, Shiba Inu Metaverse için SHIB temalı giysiler tasarlama planlarını duyurdu.
  • Binance US, iflas etmiş Voyager’dan 4 trilyon Shiba Inu elde etti.
  • Shiba Inu geliştiricisi Kaal Dhairya, ShibaSwap’in Shibarium ağında resmi olarak tanınan tek merkezi olmayan borsa olacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir