Titanium Blockchain CEO’su Tutuklandı!

ICO düzenlemesiyle tanınan Titanium Blockchain CEO’sunun dört yıllık hapis cezasına çarptırıldığı duyuruldu.

Kripto yatırımcılarından 21 milyon değerinde fon çalan Kaliforniya merkezli Titanium Blockchain’in CEO’su tutuklanarak dört yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yatırımcıların ICO’ya katılabilmeleri için BAR isimli kripto para birimini satın alması gerekiyordu. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nden ve diğer ülkelerden 21 milyon dolar toplandığı belirtildi. Bu olayların yanında, 2018’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şikayetinde Stollery, diğer suçlamaların yanı sıra ICO’yu düzenleyiciye dahil olmamasıyla suçlandı.

ICO’ya Katılım Token’ı BAR, İnanılmaz Değer Kaybetti

Düzenlenen ICO projesine katılım için BAR token’larının yatırımcılarda bulundurulması gerekiyordu. Toplamda 21 milyon dolar değerinde gelir elde edilen ICO, bir dolandırıcılık vakasına daha imza atmıştı. Değer olarak 1.60 dolardan 0.003 dolara düşen BAR, kripto endüstrisinde büyük yankı uyandırarak ICO projelerine olan korkuyu adeta katlamış halde.

2022 yılının Temmuz ayında suçunu kabul eden Titanium Blockchain yöneticisi güncel süreç itibariyle mahmum edilmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir