Forza Motorsport için yeni güncelleme

Forza Motorsport’un PC versiyonu için sunulacak olan yeni güncelleme, oyunun performansını önemli ölçüde iyileştirecek bir dizi optimizasyonu içeriyor. 5.0 sürümüyle birlikte, oyunun her platformda, özellikle de PC’de daha akıcı bir deneyim sunması hedefleniyor. Turn 10 geliştirme ekibi, CPU’da yaşanan ani yükselmeleri azaltırken GPU kullanımını da iyileştirdi ve çoklu iş parçacığına dayalı çeşitli çökme sorunlarını çözdü. Ayrıca, PC oyuncuları için çeşitli kalite iyileştirmeleri de yapıldı. Bu güncellemeyle birlikte gelen bazı önemli değişiklikler şunlardır:

  • Sürüş esnasında kare hızı tutarlılığını artırmak için CPU’daki ani yükselmeleri azaltacak ve GPU’nun daha iyi kullanılmasını sağlayacak bir dizi iyileştirme yapıldı.
  • Çoklu iş parçacığı kullanılarak yapılan render işlemleri nedeniyle yaşanan birçok çökme sorunu giderildi.
  • Entegre GPU kullanılan bir PC’de tam ekran modunun kullanılamaması sorunu çözüldü.
  • Video ayarlarında yapılan bir değişikliğin geri alınmasının ardından yaşanan kare hızı dalgalanmaları düzeltildi.
  • Fare ile gezinmenin iyileştirilmesi, sağ tıklama işlevinin menüler arası gezinmede geri gitme işlevi gibi davranmasını sağlayacak şekilde düzenlendi.
  • Yüksek kaliteden düşük kaliteye geçildiğinde performans artışı görülememesi sorunu giderildi.
  • Fotoğraf Modu ve Forzavista’da araç yansımalarında eksik nesnelerin olması sorunu çözüldü.
  • Uygulama başlatılırken GPU’nun D3D12 Enhanced Barrier özelliğini destekleyip desteklemediğini kontrol eden bir mekanizma eklendi. Gerekli özelliklerin bulunamaması durumunda “grafik cihazı oluşturulamadı” hatası ile karşılaşılacak.

Bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair ise, Forza Motorsport’un arkasındaki geliştirme ekibi Turn 10’un güncellemeyi Şubat ayı içinde planladığı belirtiliyor. Bu, oyunun PC versiyonunu kullanan oyuncular için önemli bir gelişme olacak ve oyun deneyimini daha da iyileştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x